Zimní outfit od Mizuna: parádní kombinace na trénink i závod

Tak já nevím, jestli jsem tak radši-kritická ke všemu, ale když mi dorazil balíček od Mizuna, počáteční radost vystřídaly rozpaky. Za á: tyhle kalhoty mi ani náhodou nebudou! Za bé: tahle lehoučká bundička, že je na zimu?

První oblečení a vyběhnutí ovšem všechny pochybnosti rozehnalo a já jsem nadšená! Svědčí o tom i to, že tenhle komplet se mnou zažil všechny důležité momenty uplynulých týdnů.

Za všechno může materiál Breath Thermo, který vytváří teplo a plynule zahřívá tělo. Jde o vlákna, která absorbují pot a díky patentované technologii jej přetváří na teplo. Vlákno je upraveno proti rozpínání. Teplo je pak vytvářeno z energie, která vzniká, když se vlákno snaží rozpínání zabránit. Následně je v něm uzamčeno.

Tolik technologických parametrů. Prostě to funguje a hřeje, na aktuální teploty pod bodem mrazu nehledě.

Štědroranní běh z MaliníkuDo prvního ostrého testu jsem se vrhla na Štědroranní běh, protože – zcela otevřeně se přiznám – jsem chtěla, aby mi to slušelo. Ale taky jsem se upřímně bála, že mi – hlavně v té bundičce – bude zima. Ani náhodou! Přestože je lehoučká a možná připomíná spíš lehčí mikinku, stačilo mi pod ní jedno šikovné funkční tričko (Moira), a byla jsem v pohodě. Propracovaná mikinaSchází se na ní hned několik moc příjemných materiálů a je vážně propracovaná – tak třeba na zádech nechybí ani „odvětrávání“. Že se obléká přes hlavu a zip končí na hrudníku, mi vůbec nevadí.

Konečně mám bundu, která se neztratí v davu. Hlavně díky jasné oranžové, kterou zajímavě doplňuje modrá – což se zase bezvadně hodí k legínám. Modrý pruh stačíTy jsou naopak převážně černé, jen s decentním modrým pruhem na boku. Samy o sobě možná trochu „smutné“, s bundou ale parádní kombinace! Oboje ještě spojují viditelná, leč decentní, reflexní loga Mizuno. Bunda má ještě reflexní prvky – malé čárečky – na rukávu.

Jediný detail, který mě mírně znepokojoval byl, že když jsem si rukávy provlékla za palce, bunda mě lehce pnula v zádech. Jinde mi ale seděla dobře, takže větší velikost by to neřešila, spíš o chlup delší rukávy. Není to ale problém nijak dramatický, co by omezovalo moje ruce v pohybu.

Zato legíny jsou ultrapohodlné bez výtky. Moc příjemné (uvnitř je mikroflís, na kolenou zesílený, aby člověka ještě víc udržoval v teple) a přizpůsobivé, skoro jsem o nich nevěděla. Užila jsem si tak v nich i rychlé tréninky i dva povedené závody: Silvestrovský běh a canicross.

Hodně mě na nich baví jednoduché stahování v pase, které zajišťuje sešitá gumička. Odpadá tedy vázání na kličku a nikde nic nevisí. U nohavic jsou legíny opatřeny zipy, ale vážně se oblékají tak pohodlně, že jsem je vůbec nepotřebovala. Jezdce pak chrání látka, aby neškrabal.

Když to vše na sebe navléknete, získáte celkem tři kapsičky – jednu větší uprostřed zadní části legín, další schovanou (a s překrývajícími se okraji – třeba na drobáky) u pasu uvnitř a jednou disponuje mikina. Přiznám se, že v oblasti kapes jsem trochu ignorant, stačí mi jedna na klíče.

Jednoznačně parádní zimní outfit na trénink i závody!

Ještě pár technických věcí

Bunda se obléká přes hlavuMikinka: Mizuno Breath Thermo Premium WindTop

 • Tkanina: 100% Polyester
 • Podšívka: 87% Polyester, 13% Polyakrylát
 • Breath Thermo® vlákna absorbují pot a díky patentované technologii jej přetváří na teplo
 • větru odolný materiál udržuje stálou teplotu těla
 • Mizuno NightLite™ reflexní logo a lemování pro bezpečný běh

Kalhoty: Mizuno Breath Thermo Tights

 • Kalhoty jsou sešity z 18 panelů92% polyester, 8% polyuretan
 • Dynamotion Fit – unikátní střih
 • Breath Thermo – absorbují pot a přetváří jej na teplo
 • Breath Thermo všité na kolenou
 • Night Lite – reflexní logo
 • vypracovány z celkem 18 panelů, mají ploché švy, a tak „neškrabou“