Únava je jen chiméra!

Konopišťský rybník
propagátorka zombie runu na Benešovsku
propagátorka zombie runu na Benešovsku

Únava je jen chiméra! A běh je energetický nakopávák! Včera byl nějakej mejdan?! Ne, že bych včera nějak moc popíjela nebo flámovala, ale do postele jsem se dostala asi ve dvě… a z ní jsem lezla pomalu po čtyřech a připadala si jak s kocovinou. Po obědě jsem baštila cukroví a byla jsem tak akorát zralá do postele. Dlouhý běh, nebo dlouhý spánek? Tak strašně se mi chtělo to druhý (navíc jdu večer na Keksáky)! Bylo to mnohem horší, než kdyby venku pršelo! Přitom bylo tak jarně. A taky už nikdy nechci po (Pražským) půlmaratonu brečet (že mi chybí long runy)!

Tak jsem se velmi líně oblíkla, že něco zkusím. Přinejhorším se vyfotím jako propagátorka „zombie runu“ na Benešovsku, odplazím 3 kilometry a půjdu domů.

JENŽE: Jakmile jsem se rozběhla (do uší Chinaski), do doteď mrtvých nohou a mrtvé mě vstoupila energie, únava byla ta tam. A tak jsem běžela a běžela (druhej kilometr je zlý ošklivý táhlý kopec – poslední dobou ty kopce nějak přitahuju). Stočím to do města a dám méně, nebo to protáhnu do Konopiště? V plánu bylo 15. Takže Konopiště. Jenže už se začalo stmívat. Díky jarnímu počasí tam naštěstí bylo dost lidí na procházce. U rybníka bylo jasný, že jsem dobře udělala: tak moc hezký západ slunce, nad vodou mlha. Jenže kolem něj se mi kvůli tomu šeru přece jen moc nechtělo. Pak jsem ale zase uviděla nějakou holku, jak tam taky běží. Když se nebojí ona, taky se bát nebudu.

V tom se otočím znovu – a potkám známého Libora! Znám ho z různých „našich“ běžeckých akcí, ale že je z Benešova, to jsem fakt nevěděla. A tak běžíme spolu. První kolečko. „Tak co máš v plánu dál? Já dám ještě jedno.“ – „Já už to asi stočím domů.“ … Jak ale končilo kolo první, přehodnotila jsem to a běžela s ním dál:) Povídali jsme a běželo to. „Kudy teď? Já kolem Růžový zahrady nahoru..“ – Růžová zahrada? Z dob, kdy jsem tam jako malá jezdila na kole, si to pamatuju jako úplně magakopec! – Nu, nakonec jsem s ním běžela a pamatuju si to asi blbě, protože žádnej megakopec tam není!

Víceméně osvětleným parkem zpátky do města a šup domů a nějakých 15,28 km tam fakt je! Zase se vznáším… únava je jen chiméra.

A uzavírám týden s 55,5.