Pozvánka: V sobotu se ve Vesci běží „ve stopách Lukáše Bauera“

Za necelý týden – v sobotu 8. října – budu na závodě „Vesecký kros – Ve stříbrných stopách Lukáše Bauera“. A se mnou běžecká příručka Prostě běž! – obsahuje 66 běžeckých rad zejména pro běžecké novice, odpovědi na nejčastější otázky týkající se zdraví a především skoro dvacítku inspirativních příběhů lidí, kterým běhání změnilo život.

Můžeš si ji koupit (za 299 Kč), můžu ti ji podepsat, a můžeš si se mnou popovídat. K tomu (se mnou) můžeš i běžet:) – sjeď až na konec článku, kde tě čeká i soutěž o startovné!;)

img_4812

K tomuhle závodu mám takřka osobní vztah, byť na tu událost nevzpomínám úplně ráda. Loni někdy v létě jsem se přestěhovala do Liberce, ještě moc neběhala, už vůbec ne v místních kopcích. Ještě mě netrénoval Vítek. Každopádně mě popíchl, abych si do Vesce přišla zazávodit. Kdybych věděla, co mě čeká… Jednak kopce, kopce, kopce. Za druhé startovní pole složené z místních borců. A tak zatímco Vítek doběhl první, já taky, ale od konce. Uff!

Náležitý důvod se letos do Vesce vrátit! A nebojte, letos určitě bude širší účast, než loni. Oč jde?

Crossový závod Ve stříbrných stopách Lukáše Bauera se blíží

Běžecký cross a canicross Ve stříbrných stopách Lukáše Bauera proběhne 8. října 2016 ve veseckém sportovním areálu. Pokud se rádi proběhnete, přihlaste se a zazávoďte si s vlastním startovním číslem, zúčastnit se může celá rodina.

Přihlaš se!

„Tratě se nachází v běžeckém areálu ve Vesci, kde se v roce 2009 konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování a kde patron závodu Lukáš Bauer získal stříbrnou medaili na patnácti kilometrové trati. A právě na těchto okruzích se bude v sobotu závodit,“ řekl pořadatel závodu Tomáš Valoušek.

Závodí se v kategoriích od těch nejmenších, kteří poběží 200 metrů, až po dorostenecké a dospělé, elitní kategorie poběží celkem deset kilometrů. Start první kategorie je v 9:30, hlavní závod pak odstartuje v 11:30. Pro začínající běžce je poprvé zařazena i krátká, 3,3km dlouhá trať. Lze si vytvořit také štafetu 3×3,3km.

Závod se koná na podporu běžeckého lyžování mládeže v Liberci – výtěžek ze startovného navíc půjde mladým Libereckým lyžařům z oddílu TJ Dukla Liberec.

Doprovodný program:

Chceš ochutnat Vesec „Ve stříbrných stopách Lukáše Bauera“? Poběž se mnou štafetu – 3×3,3km! – Napiš mi zprávu!

= startovné máš zdarma!

SOUTĚŽ o startovné do hlavního závodu na 10km v hodnotě 200 korun

V jakém čase loni zdolal desetikilometrovou trať vítěz Vítek Pavlišta?

Nápovědu hledej na www.stribrnastopa.cz

Odpověď mi napiš na eva@zabehu.cz, ve středu večer vylosuji jednoho šťastlivce!

Text připraven s využitím libereckadrbna.cz, foto archiv závodu