Pohodový závod Běžím s AVL se na Ladronce běží 23. září. Soutěžte o startovné!

Když už něco dávám na blog, je to něco, co mi je blízké. Co se mi líbí, čemu fandím, čeho se účastním. Co mám společného s Běžím s AVL? AVL = Amatérská volejbalová liga. AVL jsem hrála, pro AVL jsem pár let pracovala a žila jí. U zrodu Běžím s AVL jsem stála. A letos se těším, že taky poběžím!

SOUTĚŽ O STARTOVNÉ

Nejen volejbalem je člověk živ. I tak by se dal vystihnout běžecký podnik Běžím s AVL, kdy se z volejbalistů na jedno dopoledne stávají běžci. Je to samozřejmě dost nadnesené, protože Běžím s AVL je otevřena všem zájemcům z řad milovníků běhání. Jen tuhle akci pořádají zkušení organizátoři z oblíbené Amatérské volejbalové ligy.

Letos se v rovinatém parku na pražské Ladronce poběží už popáté, a to v sobotu 23. září. A v čem je tenhle závod výjimečný? „Běžci a běžkyně se tu nemusí tísnit v tisícihlavém davu, nejde o žádnou masovou akci, ale spíše o radost ze sportování a pohodovou atmosféru, kterou si může užít celá rodina,“ říká organizátor Saša Mráz.

Nejmenším závodníkům, nebo těm, kteří si na více netroufají, je určen nesoutěžní běh o délce 4,2 km. Hlavní závod měří 10 km, běží se dvě kola, s tím, že trať je certifikovaná a závodníkům hlídá časy čipová časomíra. Starty jsou přizpůsobené tak, aby rodič mohl své ratolesti podpořit na dětském závodě, případně běžet s nimi, a pak ještě v pohodě stihl svoji desítku – starty jsou v 10 a 11 hodin. Asfaltová Ladronka navíc umožňuje účast i kočárkům – dítě v kočárku má na 4,2km dlouhém běhu startovné zdarma a také pro rodinu je zde připraveno zvýhodněné startovné. Běhání předchází (nepovinná) společná rozcvička.

I když ne zase, že by se tu neběhaly rychlé časy. Toho je důkazem trojnásobný vítěz Běžím s AVL, liberecký mílař, David Kučera, který si ze závodu na 3000 m na letošním halovém mistrovství odvážel stříbro. Na Běžím s AVL běžel nejrychleji za úctyhodných 00:31:25.40.

Důkazem a příkladem toho, že zúčastnit se může ale opravdu každý, je sám pořadatel Saša Mráz, který jakožto celoroční (plážový) volejbalista vybíhá vždy jednou ročně, a to právě na Běžím s AVL, zato obě trati. Bude zajímavé sledovat nejen jeho pomyslný souboj, na který ho vyzvala bloggerka Eva ze ZaBěhu.cz.

Běžím s AVL má charitativní rozměr, kdy za každý jeden kilometr, který každý závodník zdolá, věnují organizátoři z Amatérské volejbalové ligy jednu korunu organizaci Mezi námi, jejímž posláním je stmelovat generace, především tu nejmladší s tou nejstarší – aby už i děti věděly, že stáří je přirozenou součástí života.

Na Ladronce si bude možné zapůjčit běžeckou obuv od Salmingu s tím, že značka dva páry bot věnuje také do losované tomboly. Jeden pár má šanci získat účastník dětského programu. Ke startovnému je možné si za symbolickou částku přikoupit funkční triko Mizuno s logem závodu. V cíli bude na každého čekat balíček se sprchovým gelem Adidas, čaji od Teekanne a časopisem Už víš proč? a také malý dárek od partnera metaXtren.

Na závod Běžím s AVL, který je spíše běžeckým happeningem je možné se přihlásit na stránkách www.bezimsavl.cz. Registrace jsou možné i v den závodu na místě do 9.40, resp. 10 hodin.

Soutěž o startovné na Běžím s AVL 23. 9. 2017

SOUTĚŽ O STARTOVNÉ na závod Běžím s AVL konaný 23. 9. v Praze na Ladronce ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️NAPIŠ DO KOMENTÁŘE, KOLIKÁTÝ…

Zveřejnil(a) Za běhu dne Pondělí 11. září 2017