Ohlédnutí za dnem dnešním

Ráno to vypadalo jako takový úplně běžný den. I když vlastně ne tak docela, včera jsem šla spát před jednou a vstávání v šest ráno s tím, že mě ještě párkrát za noc stihla vzbudit kočka, bylo docela očistec.

Čekala mě rehabilitace – fyzioterapie. Takovýto skolióza, lordóza a musím trénovat inteligentní postoj a posez. Jak na to nejsem zvyklá, vůbec se mi to nelíbí. Vedle toho zaznělo taky něco v tom smyslu, že bych neměla běhat (ale třeba jezdit na běžkách nebo chodit), protože v běhu to držení těla taktéž není úplně ideální. Ale spíš jsem to špatně pochopila, alespoň doufám.

Byla jsem utahaná a nejradši bych šla spát. Jenže odpoledne mě čekalo plavání a mezitím bylo pracovati třeba. Je vážně úžasný, jak sport z člověka serve všechnu únavu. Navíc s každou návštěvou bazénu mi to jde líp a líp. Teda hlavně: mě dneska trenér Jindra pochválil! Moc to neumím poslouchat a přijímat, ale samosebou mám z toho ohromnou radost. Navíc je to mnohdy legrace.. třeba když se snažím – učím udělat kraulovou otočku a ne a ne se odrazit od stěny. Nebo když se snažím o kraulový nohy, ruce na desce a házím sebou na místě. Ale jsem překvapivě trpělivá. Když si vzpomenu, jak jsem ještě nedávno takhle stála na místě u nohou prsových… K tomu mi byl opatřen šikovnej antifog, takže už zase vidím a nemusím (brýle) furt olizovat.

Večer mě ještě čekalo cvičení – doma a s novým trenérem Honzou (osvědčil se.. možná až moc – fuj, napoprvý, pro mě chcípáka, tak drsnej trénink). Takhle pořádně jsem necvičila ani nepamatuju, moje tělo taktéž, a tak ne, že by to nebylo náročný (třeba jako jak se vlastně dělá výpad, žejo?! – na svou obranu musím říct, že některý cviky mi zase šly hezky; doufám). Je to děsně nespravedlivý, člověk v něčem chvíli poleví, třeba ani ne vlastní vinou, a ono tohle! Ale – taktéž pod přísným dohledem kočky – jsem to přežila a mám radost, že jsem zpět! – Protože ty návraty jsou mnohem a mnohem horší než kontinuální vytrvalost. – Jo a to by člověk neřekl, že je vlastně tak dobrý, když nemusí nikam ven, a cvičení přijde za ním. Pak pěkně sprška a na kutě…

PS: Je na čase znovu otevřít tréninkový deník.
PS2: Jsem zvědavá, co všechno mě zítra bude bolet.