This error message is only visible to WordPress admins

Error: Access Token for zabehu.cz is not valid or has expired. Feed will not update.

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.

Myslím, tedy neběžím.

Jo, někdy je potřeba běžet hlavou. V takových těch chvílích, kdy to je „na morál“ a tělu se už moc běžet nechce. Ale o tom psát nechci. Někdy mám totiž tendenci běžet hlavou i ve volném běhu. Myslím tím soustředit se na techniku a snažit se každý pohyb nohou ovládat hlavou. Jako třeba zvedej kolena, zakopávej, je to jako když jedeš na kole, předkloň se, drž ruce rovně, nevytáčej špičky, došlapuj inteligentně a podobné „vychytávky“, které mám skvěle načtené a mnohokrát naposlouchané. Protože se vždycky našel někdo, kdo mi řekl, že běhám blbě.

11401073_10203999208371046_4119265093030130854_nJenže jsem zjistila, že když na to myslím příliš, nejenže mě to se*e, ale i mi to tuplem nejde a navrch mě to nebaví. Zjistila jsem, že je lepší se držet kréda „prostě běž!

A víc sympatizuji s názory typu „běhej a tím si styl vybrousíš“ a „až zrychlíš, půjde to líp“.

U plavání to bylo nějak podobně, jen to přišlo o dost dřív. Plavala jsem (prsa) a plavala, až to tam spadlo a najednou to šlo. Naopak případ z kraula: když jsem ho zkoušela a přemýšlela u toho, v půlce bazénu jsem se sekla, rozhodila nebo mi došel dech. Jakmile mi trenér Jindra řekl, ať zkusím plavat co nejrychleji to jde, ejhle, hned to začlo vypadat kraulověji – protože jsem u toho nestihla myslet. A skutečně vnímám, že každý mini pokrok přichází s bezmyšlenkovitě odkraulovanou pětadvacítkou. (Jediný, nač si dovoluju myslet, je tlačit pohled do boku až dozadu a né před sebe, proboha!)

Nedávno mě k tomu ještě svým názorem potěšil kamarád, bývalý orientační závodník a šikovný běžec. Pravda, Miloše Škorpila by asi nepotěšil. Řekl, že pokud běhám pro radost a chci běhat pro radost, mám se na nějaký styl – touhu po precizním stylu – vykašlat. *Teda za předpokladu, že by můj styl nehraničil se zaděláváním si na zranění.* Protože stejně se každou chvíli to, co je správně mění. Co bylo jednu chvíli považováno za prasostyl, s tím se za chvíli lámaly rekordy.

A tak je mi vpravdě sympatické ono prostinké „prostě běž!“ Stejně to o ničem jiným než naběhání kilometrů není.