Historie

Projekt Běhám pro Anabell má novou platformu na webu Pomáhejte na druhou. 

Račte vstoupit do skupiny na Facebooku.

Historie projektu „Běhám pro Anabell“

Celkem často mi při běhu naskakují „dobré nápady“. A jeden takový přišel i na sklonku roku 2015: dám svému běhání nějakou přidanou hodnotu a budu své naběhané kilometry proměňovat ve finanční pomoc Centru Anabell, které pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. Proč právě Anabell? S onemocněním mám vlastní zkušenost a s organizací a její paní ředitelkou Janou Sladkou jsem v kontaktu dlouhé roky – více o spolupráci: Eva Podroužek Fryšarová se stala vedle herečky Vlastiny Svátkové další Patronkou Anabell.

Za každý kilometr, který jsem uběhla, jsem Anabell věnovala 3 koruny. Od roku 2016 (do r. 2020) jsem (včetně těhotenské pauza:) na účet organizace poslala více než 25 tisíc korun.

 

Proč právě Anabell?

  • S poruchami příjmu potravy mám osobní zkušenost.
  • Dost možná netušíte, že někoho takového máte svém okolí i vy. Já se na své cestě setkala se spoustou úžasných dívek a žen s podobnými problémy. Připadá mi to už trochu jako takový nešťastný trend doby. Jenže na druhé straně stojí stále to, že se o tom moc nemluví, nemocní se za svůj problém stydí, a společností je problematika bagatelizována.
  • Nemocní poruchami příjmu potravy mají sport často spojený s něčím negativním. My chceme ukázat, že sportovat se dá i zdravě, nejen pro výkon: pro radost, pro dobrý pocit, pro endorfiny, samozřejmě pro dlouhodobé zdraví, nebo pro poznávání nových kamarádů a navazování kontaktů.
  • Právě díky i tvé podpoře může Centrum Anabell poskytovat velkou část svých služeb bezplatně.
  • Porucha příjmu potravy není zlozvyk ani rozmar, ale psychická porucha, psychosomatické onemocnění.
  • Poruchy příjmu potravy lze úspěšně léčit – byť je to běh na dlouhou trať. Vyléčení výraznou měrou zvyšuje kvalitu života nemocného i jeho okolí.
  • Také díky této podpoře může být provozována Linka Anabell. Anabell díky ní může nabízet výživové poradenství zdarma. A realizovat preventivní programy ve školách.

anabell-500