Zachrání mě na půlmaratonu jiné sporty? Výmluvy určitě ne

Jsem neponaučitelná. A možná i líná. Sportovní trenéři by tento článek radši vůbec neměli číst. Po tom, co jsem loni jakžtakž zdolala svůj první půlmaraton, bylo euforicky jasné, že letos musím přidat další. A zážitkem prostě musí být ten pražský. Který je ovšem už 5. dubna, tedy ani ne za dva měsíce. Kolik mám letos naběháno? Jedno kolečko na Ladronce. 4,2 kilometru.

Jako bych už zapomněla, jak chutnají „závody bez přípravy“. Jak jsem loni trpěla na hloupé desítce, protože jsem zkrátka neměla naběháno. Přitom letošní zima, která spíš evokuje jaro, kdy se teprve většina běžců proubzí, je k proběhnutí, trénování, dost přívětivá. Přesto se nevyženu, důvod, spíš výmluva, se vždycky najde. Tu je už tma, tu mám práci, tu jdu na spinning (jediný povolený argument). Na zimu se vymlouvat nemůžu, patřičné oblečení mám a loni jsem zvládat sportovat i mezi zbytky sněhu.

Včera jsem si slibovala, že odpoledne vyběhnu, svítilo sluníčko, a pak budu moct psát blog o tom, jak jsem se do toho konečně pustila, ale měla jsem pocit, že mě bolí v krku. Snažím se tedy sama sebe přesvědčit, že bych mohla chodit ráno. Svého času jsem kvůli spinningu uměla vstávat před šestou hodinou a jak jsem pak byla do celého dne naspeedovaná. Kdejenže ty loňské sněhy jsou?! Tuze se mi z vyhřáté postele nechce.

Nebo bych měla vzít zavděk pásu v posilovně? Když mi vadí tma a zima…

Možná že jen potřebuju pravidelnost a řád. Když si řeknu, že chodím každé pondělí a středu na spinning, na lekci se přihlásím, zajedu do stereotypu a funguje to.

Možná mám problém skloubit všechny svoje aktivity. Tělo taky někdy potřebuje regenerovat.

Tak zatím spíš naivně doufám, že by mě mohly zachránit zářezy z jiných sportovních aktivit. Že tu fyzičku nahrabanou mám. O víkendu jsme zvládla cvičící záhul, posilování, 2,5 hodiny spinningu!, kruháč…

Na druhou stranu je mi jasný, že s takovouhle dojmologií, doufáním a výmluvami se na start pražského půlmaratonu postavit nemůžu. Takže zítra…