TFK: Možnost zůstat aktivní i s miminkem

Že už přes rok sportuju s kočárkem TFK Sport 16″ není nic nového. Využívám ho na denní pochůzky (a to i do města), na běhání, in-lajny i výlety terénem. A s čistým svědomím jej doporučuji dál. Tady jsem už před časem sepsala obsáhlou recenzi.

Mrkněte na katalog kolekce TFK 2021.

A opravdu: běh či jízda na in-linech nejsou tabu ani s miminkem. S příchodem nového človíčka se nemusíte vzdát svých oblíbených sportovních aktivit. Aktivní rodičovství si lze užít se sportovními kočárky německé značky TFK (est. 1997). Na český trh je dodává firma Babypoint.

Pro sportovní závisláky: TFK Sport

Hlavní motto německého výrobce zní “život začíná venku”. Pokud si chcete jít zaběhat či vyjet na in-linech a zároveň vyvětrat vaše dítko, doporučujeme kočárek TFK Sport. Je určen dětem od 6 měsíců, ale když k němu dokoupíte i hlubokou korbu, můžete vyrážet na procházky už s nejmenším miminkem. Kočárek splňuje požadavky ideálního tréninkového partnera pro všechny běžce, inline bruslaře, triatlonisty, ale i rekreační sportovce. Schválený je do rychlosti až 20 km/hod.

TFK Sport má tři kola, ale pro větší komfort a obratnost v městském prostředí k němu můžete dokoupit ještě čtvrté, přední, otočné dvoukolo. Jednoduchý a pohodlný pohyb vám zaručí také několik výšek řídítek, které si můžete sami snadno nastavit, či kotoučové brzdy se snadným ovládáním na rukojeti. Samozřejmostí sportovního kočárku je odpružení. Pro pohodlí dítěte počítejte s prostorným sezením s nosností 34 kg, velkou stříškou, nastavitelnou nožní a zádovou opěrkou i UV síťkou. Bezpečnost zajišťují pětibodové pásy.

Kočárek TFK Sport pořídíte v šedé barvě, nově také se speciálním reflexním potahem (viz níže), díky kterému můžete vyrážet na své oblíbené aktivity i za šera a tmy. Dokonale totiž odráží světlo jedoucích vozidel.

Pro občasné sportování: TFK Mono

Další kočárek schválený pro sportovní aktivity především rekreačních sportovců je TFK Mono. Uzpůsoben je do rychlosti 10 km/hod. Dá se říct, že jde o všestranného parťáka pro každodenní život – oproti modelu Sport 16″ má menší kola. Pořídit ho můžete rovněž v šedé, ale i několika dalších barvách, jako je olivově zelená či hnědá. Stejně jako TFK Sport je rovněž TFK Mono určený pro děti od 6 měsíců, ale můžete k němu také dokoupit hlubokou korbu pro miminko. Pro dvojnásobnou radost je určen kočárek TFK Duo pro dvojčátka.

Veškeré kočárky TFK jsou výsledkem mnohaletých zkušeností, které rodiče vyvinuli a navrhli pro rodiče. Při výrobě sportovních kočárků TFK se používají pouze testované a certifikované materiály a TÜV podrobuje všechny modely rozsáhlým testům.

Pro malé alergiky

Aktuálně firma začala využívat nové materiály, díky kterým získávají sportovní kočárky nový rozměr.

Hlubokou korbu na kočárek Mono combi nově TFK doplnila o plně dezinfikovatelný hygienický ochranný potah GEFATEX®. Nepropustí k miminku viry a bakterie, je prodyšný a vhodný i pro malé alergiky. Až vaše dítko začne sedět, je možné udělat z antiseptické hluboké korby sportovní sedačku. Umístit ji můžete na kočárky TFK Mono a TFK Sport. Antiseptický obal byl původně vyvinutý pro klinické účely, nedonošené novorozence a kojence v kritických životních podmínkách. Speciální tkanina neobsahuje Latex ani PVC, akumuluje teplo a zamezuje propocení. Přestože nepropustí viry a bakterie, není škodlivá vůči životnímu prostředí.

Nepřehlédnutelný i za šera

Další novinkou, kterou TFK nabízí, je svítící potah na kočárek Glow in the Dark. Speciální materiál, ze kterého je potah ušitý, odráží dopadající světlo na kočárek, a ten je proto viditelnější nejen ve tmě. Efekt reflexního materiálu je vizuálně úžasný, především ale poskytuje významné bezpečnostní plus ve chvíli, kdy rodiče s kočárkem vyjedou do tmy, šera či sněhu. Potah není nijak zvlášť výrazný nebo barevný, ale ve chvíli, kdy na něj posvítí světlo reflektoru, odrazí ho a celý se rozzáří. Kočárek je tak perfektně vidět a díky reflexnímu potahu nehrozí, že by jej řidič projíždějícího auta zbystřil “na poslední chvíli”. Materiál potahu Glow in the Dark je prodyšný a dostupný u kočárků TFK napříč celou kolekcí.

Pro více informací navštivte www.tfk.cz, Instagram, Facebook.

Text vznikl ve spolupráci s TFK