Test běžecké podprsenky: cool design, co (prsa) podrží

img_4918Jestli je pro běh něco podstatné, a na tom se asi všichni shodneme, tak boty. To platí bez výjimky. U žen ještě nutno dodat: podprsenka. Když nesedí, dokáže běh pěkně otrávit. A takovou radši rovnou vyhoďte – chci říct, nenoste ji na běhání, ale nechte si ji na nějakou méně náročnou aktivitu.

Otestovala jsem sportovní podprsenku Reebok z e-shopu Total-Store.cz.

Byla jsem na ni docela zvědavá, jelikož od Reeboku ve své výbavě zatím nic nemám.

img_4916Podprsenka mě zaujala svým designem, jemuž dominují nápisy se slovem RUN. Pro běžkyni ideál a milý detail, který potěší. Sympatický vzhled – stylové černé provedení skvěle doplňuje reflexní žlutozelený lem. Když ramínko vykukuje zpoza trička, nevypadá to vůbec zle.

img_4730Stejně tak zajímavě podprsenka vypadala pod bílým tričkem. Není to pak jen záležitost funkce, ale i povýšení na módní doplněk. Skoro by mi až bylo líto, že ji budu schovávat pod tričkem. Ale třeba už příští léto budu moct vyběhnout bez něj.. 🙂 My běžkyně se totiž rády tak trochu vezeme na vlně „není důležité vyhrát, hlavně u toho dobře vypadat“.

Také materiál je na první dotyk příjemný. A co hlavně: je funkční a prodyšný – to je zase znát z provedení zad, které tvoří dvojitá „síťovina“.

img_4945Trochu jsem se bála, jak mi bude podprsenka sedět, když ji objednávám přes internetový shop a tedy bez zkoušení. Nicméně jsem se řídila „tabulkou velikostí“, změřila si obvod pod prsy a naštěstí se trefila. Vycházela jsem i z toho, že při běhu bude lepší těsnější podprsenka, než jakkoliv volnější.

Nasoukat se do ní pak nebylo úplně jednoduché (což u těhle hadříků přes hlavu zkrátka nebývá), ale zase mě nijak neškrtila – spodní guma je pohodlná.

img_4932_postcardTestovaná podprsenka Reebok má vysokou podporu, a tak by měla být pro běh ideální volbou. Potvrzuji. Už při oblečení jsem cítila, jak mi prsa bezvadně drží. Skoro bych i řekla, že mi je trochu připlácla, a tak se moje už tak malá prsa změnila v ještě menší:), ale o to tu neběží. Ono to totiž ani jinak nejde.

Naplno funkčnost prověřil až běh – pomalý klus i lítání na dráze. Přiznám se, že jsem měla trochu strach, jak se mi bude dýchat, a jestli není těsná až moc, ale obavy se ukázaly zbytečné. Osvědčila se na výbornou. Vlastně jsem o ní vůbec nevěděla. A stejně tak o prsou. Což není výtka, ale naopak velké plus. Při běhu a dopadech by totiž prsa mohla „nadskakovat“ a bolet, a tak opravdu běhat nechcete.

Nakonec po doběhu, kdy na mě vše bývá mokré, mě látka podprsenky nestudila, skoro jako by ani nebyla vlhká. To potvrzuje funkčnost materiálu, který „odvede pot pryč od pokožky“.

Zkrátka: tahle podprsenka vás – a vaše prsa – vážně skvěle podrží.

PS: vážně nemám ráda zcela pozitivně laděné testy, vždycky si u nich říkám „hmm, to musí být zaplacené“ – ale co naděláte, když opravdu nemáte co vytknout?:)

Sleduješ mě už na Instagramu?