Tipy pro těhu: Kde pořídit sportovní oblečení

Těhotenský oblečení na normální nošení ještě ujde. Seženete jej třeba v C&A, H&M nebo za mě nejlépe v Lidlu. V prvních dvou jmenovaných mi vadila převaha fádních a smutných barev. Copak má tohle období být nějakým „podzimem života“?! Ač se zvětšujícím se bříškem, pořád jsem chtěla nosit pozitivní barvy!

Zároveň jsem se snažila si toho na těch pár měsíců pořizovat nového co nejméně. Pár kousky mě podarovaly kamarádky, něco vytáhla ze skříně mamka (prostě normální větší oblečení :D), něco málo jsem pořídila v tom Lidl-shopu, a za nejlepší úlovek považuju hořčicový šaty z Mamitati.cz a pak samozřejmě sukýnky z libereckýho Black Mountain, který s váma doslova rostou.

O poznání horší to je se sportovním outfitem pro těhule. Jako by se snad příliš nepočítalo s tím, že by někdo chtěl dělat taky něco jinýho, než spát a občas si vyrazit na procházku?! – což je samozřejmě povětšinou špatná úvaha, hele: Těhotenství není důvodem přestat cvičit. Jak na to?

Nakonec to u mě dopadlo tak, že:

  • se mi docela dlouho dařilo nosit ještě i nějaký normální legíny, pokud měly volnější pas
  • jsem jeden kousek opět ulovila v Lidlu
  • mě podarovala putovními legínami Pura Vida Anička Těhu v běhu

A úplně nejvíc mě zachraňoval pražský obchod Mammina – vše pro těhotné. Jak název napovídá, mají tu i módu, krásné kousky, na denní nošení. Škoda, že jsem ho měla trochu z ruky 🙁

  • Nejdřív jsem si odtud odnesla těhotenský podpůrný pás Anita. Byť jsem ho užila až pak na větší bříško, ale o to intenzivněji. Byl mi super parťákem na poslední běhání, včetně 5km závodu, a hlavně pak do fitka. Bříško krásně podpírá a to drží na svém místě a „neobtěžuje“ (rozuměj neprovokuje močák) víc, než je nezbytně nutné.

  • Zamilovala jsem se do ultrapohodlných žíhaných „tepláčků“, které jsou skvěle multifunkční a nanosila jsem se jich fakt hodně! Ať už na cvičení, na výlety, na doma, anebo nakonec i do města – protože nic jiného jsem už ani neoblékla!:D
  • Pro Kondici jsme fotily v příjemňoučkých tílečkách. To jsem ještě měla fakt malinký bříško. A samozřejmě mi přišlo, že je děsně obrovský! Hahaha.
  • A nakonec jsem na testování dostala sportovní legíny Ardy, který jsou opět fajn jak na běhání, tak cvičení. Moc jsem si je oblíbila! Jsou funkční z lehoučkého, moc příjemného materiálu. Mají vyšší těhotenský pas i dostatečně široké nohavice, takže nikde neškrtí ani v pokročilém stadiu těhotenství – já vydržela sportovat do 32. týdne, než se o slovo přihlásila vleklá viróza, pak tvrdnoucí břicho a vyšší tlak. Navíc ani jejich design není žádná nuda, jsou žíhané různými barvami, a tak je lze kombinovat s různě barevnými triky.

No a sportovní trika jsem zpravidla řešila větší velikostí těch klasických, moc hodní na mě byli v Pumě – když už jsem nic svýho nenavlíkla, zazásobili mě:) Děkuju!

Ve Správné podprsence vám skvěle poradí s výběrem.

Neobešla jsem se ani bez pořádné sportovní podprsenky s dostatečnou podporou, přece jen ještě než začne na objemu nabývat bříško, zvětší se prsa. Vzdala jsem se tak obligátních lambád a nejčastěji nosila Anitu nebo skvělou Panache, tu jsem pak užila i na každodenní nošení, než jsem si vybrala kojící sympaťandu ve Správné podprsence.

Budu ráda, když mi dáte vědět, co během těhotenského sportování sedělo vám!