RunTour 2018: Ostrava se vrací, nahradí Plzeň

Já teda brečím. Závody RunTour mám totiž povětšinou zafixované jako pro mě zakleté, kdy na nich snad nikdy neběžím tak, jak jsem si představovala. No, ono je to určitě taky tím, že to převážně nejsou 100% roviny, které by se daly porovnávat s čímkoliv jiným. Snad jedinou světlou výjimku letos tvořila Plzeň, po níž jsem byla jakž takž spokojená. Takže když si už pomalu v hlavě rýsuju závody na příští rok, pomýšlela jsem si právě i na západočeskou metropoli. O Praze se nezmiňuji, to je jasná věc. Liberec taky – i když má trať náročnou, je to doma. A oni mi tu Plzeň normálně pro rok 2018 sebrali! Naopak byla navrácena Ostrava. Kde je to sice netradiční a sexy, ale tužku jsem tam běžela taky.

Vysvětleno mi to bylo na tiskovce, která se konala při příležitosti nového ročníku RunTour a zároveň předání šeku Nadaci Leontinka za ten uplynulý. „Oblast Moravy a Slezska není závody tolik saturovaná a ostravské Vítkovice jsou světovým unikátem. Zároveň jsme došli k tomu, že 8 závodů je tak akorát,“ nechal se slyšet ředitel RunTour Martin Pešta. Mrzí to nicméně i moderátorku Míšu Šmídovou, která z Plzně pochází. Ale zase ne tolik, protože novou rodinu má právě na Ostravsku. No, já nic z toho nemám…

Termíny RunTour pro rok 2018

  • České Budějovice – 14. dubn
  • Brno – 12. května
  • Ústí nad Labem – 26. května
  • Olomouc – 14. července
  • Liberec – 18. srpna
  • Ostrava – 1. září
  • Praha – 6. října
  • Pardubice – 3. listopadu

Nově přibudou týmové štafety, zůstává snaha přiblížit závodníkům lokality, v nichž se závody konají, i rozběhat ty nejmenší. Samozřejmě se nemění ani trasy v délce 5 a 10 km. Jo a mohli by v rámci tandemů vyhlašovat TOP3 a ne jen jednu dvojici, protože jak někam přijedou Pavlištovi, nemáme šanci… O:)

Zůstává i podpora Nadace Leontinka, kdy výtěžek z letošního ročníku trhnul rekord. Vybralo se totiž závratných 1 401 800 Kč – 50 Kč šlo z každého startovného a celou částku zdvojnásobil generální partner tour Česká pojišťovna.

Nechce někdo podobně podporovat Anabell?

Sedmý ročník startuje v dubnu závodem v Českých Budějovicích. Registrace na www.runtour.cz již byly spuštěny a během prvních 24 hodin se přihlásilo pěkných 800 zájemců. Já jsem ještě nebyla schopná si své závody naplánovat, a tak vlastně nejsem přihlášená ještě vůbec nikam… 😀 Cena startovného se pro RunTour nemění a k dispozici jsou i vánoční vouchery. Trumfne napřesrok šňůra i rekordní účast více než 16 tisíc běžců?

A vrátí nám v roce 2019 Plzeň? 🙂

Foto: Yan Renelt, RunTour