První RUN letošního roku je na stáncích

Únorový RUN už je na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Nač se v něm můžete těšit?

tisk_final_6EDITORIAL

Občas se mi běh vkrádá i do spánku. Určitě se vám to už taky někdy stalo. Tak třeba se mi zdálo, že jsem si na startu půlmaratonu zapomněla pustit hodinky a pak jsem se asi kilometr vracela zpátky, abych to napravila. Úplný nesmysl. Před sky racem ve Špindlu jsem zase ve snu stanula na stupních vítězů. Další hloupost, a to nejen proto, že běh do vrchu nepovažuji zrovna za svou nejsilnější stránku.

Když jsem o své druhé vidině vyprávěla svému příteli, který si tu bednu naopak užívá docela často, propukl v záchvat smíchu: „Ty a na bedně?!“ No a co?

Samozřejmě je to představa na hony vzdálená realitě, ale občas o tom jistě nezasní jen málokdo.

A myslím, že to je v pořádku. Nemusí to ani nutně znamenat, že jsme přehnaně ambiciózní, neumíme odhadnout svoje možnosti nebo jsme se dočista zbláznili. Fantazírovat o něčem, co provází příjemné pocity, je zkrátka fajn (a třeba jednou…).

Své sny a cíle má i česká běžecká špička a my jsme se jí na ně zeptali na straně 47.

Na druhou stranu – na alespoň malé přiblížení ke svým snům nelze sedět doma s rukama v klíně. I vědomí toho, že pro ně děláme maximum, se počítá (hlavně to prosím neodkládejte na zítra, natož na 1. ledna!). Připomínám si to pokaždé, když se mě hlava snaží přesvědčit, že v –10 °C, proti ledovému větru a na silnici pokryté sněhovým marastem se přece nedají běhat úseky. Jasně že dají. Sice nesviští tolik jako na krásně suchém asfaltu, ale ten problém je pouze ve vaší hlavě. Naopak takový trénink a malé vítězství sama nad sebou vás posune nejdál.

Zima je vůbec zvláštním běžeckým obdobím, které spoustu lidí staví do role věčných začátečníků (a k nim promlouvá Michal Vítů na straně 50). Někdy trochu neprávem odsuzovaných. Protože každý má jiné sny a cíle. A ne každému se zdá (s trochou nadsázky) o stupních vítězů. I to je v pořádku. 

Ať už je váš cíl, či dokonce předsevzetí pro rok 2017 jakýkoliv, přeju vám, abyste se k němu co nejvíce přiblížili anebo měli alespoň pocit, že jste pro něj udělali maximum.

Eva

Únorový RUN už je na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Nač se v něm můžete těšit?