[instagram-feed]

Proběhněte adventem se zimním dvojčíslem RUNu

Prosincový RUN je od 24. listopadu na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Nač se v něm můžete těšit?

tisk_final_6EDITORIAL

Člověk je od přírody tvor soutěživý. Svědčí o tom nejen stále více a více běžců a běžkyň, kteří se dychtivě hlásí na stále více a více závodů. Rádi překonáváme sami sebe, ale poměrně značně do toho vstupují také kamarádi. Chtě nechtě je to skvělý pocit, když proběhnete cílem dřív než někdo, s kým se znáte (a naoko s ním soupeříte; i když si jinak snažíte vštípit myšlenku, že porovnávat byste se měli jen sami se sebou). A naopak potají trochu vnitřně zuříte, když vás na posledních 500 metrech kamarád(ka) trumfne (přesně to se mi při posledním závodě přihodilo!). Alespoň já to tak (chtě nechtě) mám.

A můj přítel, dlouholetý závodník, taky. Nad výsledkovými listinami dokáže strávit celý večer a já se nestačím divit. Analyzuje, kdo ho předběhl (a jak vůbec mohl?!) a o kolik, kolik komu dal on a jak se to má v porovnání se staršími výkony na téže trati.

Zavání to jediným: brzy dojde na sázky a hecy. Zatím se držíme v rozumných mezích, předmětem těch našich jsou jen výsledné časy, případně rozdíl mezi námi, přičemž jsou ve hře například palačinky ke snídani nebo mytí nádobí po celý měsíc. Bavíme se tím a příjemně nás to motivuje.

K mnohem šílenějším výzvám se schyluje, když se běžci (ale nejen oni) sejdou u piva. Takhle třeba jednu moji kamarádku – nutno říct, že tenkrát ještě příliš neběhala – v hospodě vyprovokovali, že zaběhne maraton. A když ne, dopadne jako hlavní hrdina Discopříběhu. Kdyby ji pohotový přísedící nenatočil mobilem, možná by si to druhý den nikdo nepamatoval. Jenže… Než absolvovat pár stovek metrů napříč náměstím bez oblečení potrénovala a na podzim jim vytřela zrak časem 3:45.

Skoro bych doporučovala hlídat si ústa, abyste si z vánočního večírku nebo silvestra neodnášeli podobné dilema.

Jestli mi nevěříte, nebo pokud přece jen neodoláte (a že na gauči se dobře plánuje), nalistujte si článek Vandy Kadeřábkové Březinové.

A přede mnou teď stojí výzva udělat do Vánoc alespoň jeden shyb.

 

PS: Držte mi palce, ať to zvládnu. A dejte si pozor na unáhlená novoroční předsevzetí a nerozvážné sázky.

Spolu se na stránkách RUNu potkáme opět až v novém roce, a tak mi dovolte, abych vám poněkud předčasně popřála klidné prožití Vánoc a radostné nabíhání zimních kilometrů.

Eva

Prosincový RUN je od 24. listopadu na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Nač se v něm můžete těšit?

Tvořte s námi RUN

Sledujte nově RUN na Instagramu: @runcz! A označujte své běžecké příspěvky hashtagem #run_cz. Každý měsíc vybereme jeden snímek a ten najde své místo v tištěném časopise. Autora příspěvku navíc odměníme drobným dárkem.

Instagram