Lednoví Zajíci v krabici – indická omáčka vede

IMG_1397Už ani nevím, kde jsem na Zajíce v krabici narazila, ale zaujalo mě to. Před časem jsem chvíli odebírala něco podobného – Brandooz box, ale zatímco ten zkrátka představuje potravinové novinky na trhu, Zajíci vedle toho, že slibují zahnání nudy v kuchyni a nabízí to, co stojí za to ochutnat, slibují kvalitní potraviny z přírodních surovin, bez zbytečných konzervantů a barviv.

Obě krabice, které k vám mohou dorazit jednou měsíčně, spojuje to, že až do poslední chvíle nevíte, nač se můžete těšit a co vám bude dopřáno ochutnat tentokrát.

Takové objevování mě baví, pokud tomu navíc nechybí kvalita a nádech zdraví, bylo jasné, že to chci vyzkoušet!

K tomu je super, že Zajíci mají i svůj „zdravý“ e-shop, takže si můžete cokoliv do krabičky přihodit, pokud vám něco z krabičky zachutná, můžete si to příště jednoduše objednat znovu.

Běžně se krabičky posílají v úvodní části měsíce, jelikož jsme byli mimo domov, nechala jsem si balíček odeslat později. Proto také recenzuji až teď.

Lednové vydání obsahovalo 6 plnohodnotných produktů, sklenice jsou navíc obalené kartonem, aby se po cestě nerozbily. V designové krabici nechyběly podrobné informace o produktech, ale i návody, jak s nimi naložit, a recepty.

IMG_1398 (1)Tak tedy, co tam bylo?

  • Celozrnné sušenky Smetanový sýr s pažitkou – Ryvita (Tonny Bennett)

Popis produktu: Křupavý a nízkokalorický žitný snack skvělé chuti s příchutí jemného smetanového sýra a pažitky. Obsahuje 87% celozrnné žitné mouky, má vysoký obsah vlákniny.

Moje hodnocení: Prima pochoutka jako doplněk ke svačině – k sýru cottage nebo žervé; krásně nahradí i klasické chipsy; na můj vkus moc výrazná chuť, ubrala bych sůl.

  • Gofio

Popis produktu: Gofio je tradiční celozrnná mouka z pražené kukuřice, která se ale na rozdíl od naší mouky dá konzumovat i bez tepelné úpravy. Můžete ho použít při přípravě kaše k snídani (bez tepelné úpravy), při vaření a pečení, atp. Má bohatý obsah živin (obsahuje vitamíny B1, B2, B3, železo, vápník, hořčík, draslík a sodík), vedle toho i na bílkoviny a vlákninu.

Moje hodnocení: O Gofiu jsem dosud neslyšela, a tak jsem byla velice zvědavá, oč jde a jak chutná. Připravila jsem z něj muffiny podle přiloženého receptu (objeví se i na blogu), kdy jsem druhou mouku – pšeničnou, nahradila pohankovou. Já jsem byla spokojená, přítel už méně. Napodruhé jsem vyzkoušela kaši.. teda.. po ochutnání samotné kukuřičné, která je chuťově celkem vzdálená těm tradičnějším a oblíbeným, jsem ji radši jen použila jako součást kaše jiné. Doplnila ji chuťově. Zatím jsem produktu zcela nepropadla, ale dost možná je to tím, že jsem ještě nenašla tolik možností, jak ho správně využít.

  • Tyčinka s konopím – Damodara

Popis produktu: Kombinace sladkých datlí a rozinek, slunečnicového semínka a konopného listu. Mnoho pozitivních účinků má jak konopí, tak slunečnicové semínko.

Moje hodnocení: Nenadchla mě. Už barvou moc nezaujme – je dozelena (logicky)…  a já prostě ty rozmělněný datle nějak nemusím..

  • Zázvorová šťáva 250ml – Wolfberry

Popis produktu: Šťáva vhodná pro přípravu studených a teplých nápojů. Neobsahuje sladidla, barviva ani konzervanty a nepochází z koncentrátu. Zázvor pozitivní působí při kontrole tělesné hmotnosti, dobré trávení, normální funkci dýchacího systému, kontroluje zánětlivé reakce, pozitivně působí na dušení pohodu, kardiovaskulární systém, imunitní systém a zlepšuje nevolnost během cestování.

Moje hodnocení: Pohodlná alternativa k přípravě zázvorového čaje, v zimě přijde vhod. Nastrouhaný zázvor má ale přece jen trochu silnější říz.

  • Tradiční indická omáčka Korma – Meridian Foods

Popis produktu: Korma je jedna z proslulých indických omáček. Jde o voňavou, nasládlou omáčku s významným zastoupení plátků mandlí, kokosu a zázvoru. Omáčka je bez lepku, mléka a živočišných produktů. Skvěle se hodí ke kuřecímu masu, krevetám, ale i květáku, fazolkám, a dýní, podávaná s rýží.

IMG_1406 (1)Moje hodnocení: Můj favorit aktuální krabičky! Miluju indickou kuchyni a tahle omáčka je opravdu chutná. Pikantní jídlo se na zimu hodí, navíc vás zachrání, když se vám nechce nic moc vařit. Já jsem ji použila ke kuřecímu masu, to jsem orestovala, přidala jsem nadrobno nakrájenou červenou papriku a pórek, zalila omáčkou a chvilku povařila, na závěr jsem dochutila lžící nasekaného koriandru. Jediným menším minusem je cena omáčky, sklenice (350g) stojí 117 korun.

  • Pytlík do kapsy – Křupavé jahody – Mixit

Popis produktu: Mrazem sušené jahody. Ovoce si při něm zachovává svou přirozenou strukturu, barvu, vůni a především nutriční hodnotu včetně všech vitamínů a minerálů obsažených v čerstvém ovoci. Jahody jsou zdrojem řady důležitých vitaminů – v největší koncentraci v nich nalezneme vitamin C, mocný antioxidant a stimulant naší imunity.

Moje hodnocení: Lze je mlsat, přihodit do kaše, do jogurtu nebo si z nich připravit čaj. Z mrazem sušeným ovocem od Mixitu mám už zkušenost a je moc prima. Taky je to ale hodně o zvyku, protože na rozdíl od známého sušeného, které je sladké, je to mrazem sušené spíš do kysela.

Poznámka: Popisy produktu vycházejí z popisu na www.zajicivkrabici.cz.