Kompromisní design, který zahřeje i v minus 10

img_6931
V legínách Nessi je člověk nepřehlédnutelný. Což ne vždycky chce.
img_6929
Když vím, že mi rychlý trénink sedne, klidně si vezmu pestrý kalhoty! 😀

Pro značku Nessi jsou charakteristické pestré barvy a originální designy. Já je miluji a jeden strakatý kousek jsem od nich v šatníku už měla. Jenže ne každému taková barevnost sedí a má na ni odvahu. Protože chtě nechtě jste v takovém outfitu nepřehlédnutelní. Skutečně to tak mám i já – jsou dny, kdy oplývám dobrou náladu, na (rychlý) trénink si věřím, a tak mi vůbec nevadí připoutat trochu pozornosti. Ale pak jsou dny, kdy bych nejradši běhala pod zemí, vím, že se budu spíš plahočit, a to pak zásadně oblékám černé legíny.

img_6762Zateplené legíny Nessi nabízejí příjemný kompromis: jsou převážně černé, ale lýtka a pas mají ozvláštněné zajímavým žluto-černým vzorem, nohavice pak ještě reflexními prvky. Super kombinace! Není to nuda, ale ani přespřílišná divokost.

Samozřejmě mnohem důležitější než vzhled je to, jak oblečení sedí a jak funguje. A to nelze zjistit nikde lépe, než v zimě, závějích a marastu Liberce a okolí.

img_6767
Dělají hezčí zadek. No, ne?

Legíny jsou ušity z dvouvrstvého materiálu a možná proto mi přišly poměrně silné a pevné, na druhou stranu to odpovídá tomu, co uvádí výrobce: působí jako druhá kůže. Nutno dodat, že jako jemňoučká a hřejivá. Ne ale zase, že by mě omezovaly v pohybu, vnímala jsem to hlavně při oblékání. Navíc díky tomu dělají hezký zadek! Na druhou stranu právě při oblékání, a jelikož mám širší lýtka, jsem ocenila zipy u nohavic, které oblékání/svlékání zase usnadní.

Pro chladné tréninky jsou vážně ideální, zima nemá šanci (ani kousavých -10)! A to nejen na nohách, ale ani na zádech a v důležitém okolí ledvin – to vše chrání vyšší pas. Na jednu stranu mi v nich tedy bylo komfortní teplo, na té druhé jsem se ale nepařila a už vůbec jsem nebyla mokrá, abych nenastydla. Dokonce jsem si je vzala nejen na běh, ale i na delší zimní procházku.

bezky
Největší paráda na běžkách!

A snad úplně nejlépe jsem se v nich cítila na běžkách! Navzdory tomu, že jsem se určitě třikrát vyválela ve sněhu, žádné mokro, žádný chlad. Zipy v botě netlačily.

detail

Parádní jsou hned 2 kapsy – jedna menší na klíče a druhá větší na mobil – to je celkem přínosný unikát, do jiných kalhot nenacpu telefon (a už vůbec ne mobil a klíče naráz – nehledě na to, že tahle kombinace pospolu v jedné kapse není žádoucí), ani kdybych se stavěla na hlavu. Navíc tam mobil nijak neobtěžuje, ani když nasadím tempo.

Jediným malinkým minusem tak pro mě bylo výše zmíněné „delší-než-obvykle“ soukání se do legín. Ale to bez mrknutí oka převážila veškerá pozitiva…

Co uvádí výrobce?

Zateplené termoaktivní legíny NESSI OSOD-32 – YELLOW CRYSTALS PRO

img_6757Zateplené běžecké kalhoty na období podzimu a zimy. Ušity z termoaktivního dvouvrstvého materiálu Flexible Fit Warm. Na jedné straně působí jako izolátor a chrání proti větru a chladu, na druhé straně odvádí pot z kůže a nedochází tak k prochladnutí organizmu. Navíc je lze natáhnout do všech stran a působí jako druhá kůže: elastické, měkké a prodyšné. Legíny mají inovativní klín, proti oděrám a otlakům citlivých dámských míst.

Kalhoty mají ploché a elastické švy, které neodírají a netrhají se. Vyvýšený pas chrání záda a ledviny před větrem a chladem. Zipy u nohavic umožňují snadné oblékání a svlékání kalhot, reflexní prvky pro lepší viditelnost. Na bocích jsou umístěny dvě kapsy, do kterých se bez problému vleze větší telefon a nezbytnosti v průběhu tréninku. Kapsy jsou umístěny v místech, které umožňují rychlý přístup pro schované předměty. Unikátní design umožňuje vyniknout z davu a zvýraznit svou individualitu.