Běžecká příručka Prostě běž!

CHCI OBJEDNAT 2. VYDÁNÍ BĚŽECKÉ PŘÍRUČKY PROSTĚ BĚŽ!

Chci se podívat do obsahu.

Knížek o běhání je spousta. Tahle je jiná. Je o tobě. Najdeš v ní svůj příběh, ať seš kdokoliv a vypadáš jakkoliv. Na blogu Edy Kožušníka Prostě běž! se toho od roku 2013 mihlo tolik, že jsme si řekli, že bude užitečné sepsat to na papír. V září 2016 tak vznikl počin Edy Kožušníka a mě – Evy Fryšarové: běžecká příručka Prostě běž!

 V září 2017 vyšlo mírně rozšířené 2. vydání! Pokřtili jsme jej 30. září na závodě RunTour v Praze na Ladronce.

První křest knihy proběhl 3. září 2016 na závodě RunTour v Ostravě.

Kdo jsme a proč to děláme?

Náš příběh je podobný jako spousty z vás. Na začátku byla nelibost k běhání. Nepochopení těch, co běhají. Zpocení, ufunění. Co na tom mají? Leč čas plynul a i my jsme fenoménu jménem běh podlehli. Teď jsme se naše zkušenosti rozhodli sepsat do ucelené příručky.

Jak to začalo

Eda Kožušník v roce 2013 založil blog Prostě běž! 66 běžeckých rad, kde, jak již název napovídá, sdílí své cenné rady a postřehy. Přináší a přibližuje vaše (běžecké) příběhy. Rozběhává Česko a motivuje běžeckými plány – ať seš začátečník nebo se chystáš třeba na desítku nebo půlmaraton. Odpovídá na vaše zvídavé dotazy. A že jich kolem toho běhání je! To vše se promítne do nové běžecké příručky s prozaickým názvem Prostě běž!

O čem to je?

V běžecké příručce Prostě běž! najdeš odpovědi na své zvídavé otázky ohledně běhu. Běh je člověku nejpřirozenější pohyb, a tak to nebudeme příliš rozmazávat. Zkrátka v duchu „stručně, jasně, výstižně“ a nikoliv v duchu „běhání je věda“. Nastíníme, jak a hlavně proč začít. Nebude chybět 66 (nejdůležitejších) běžeckých rad ani nástin základních běžeckých plánů. Stěžejní částí publikace jsou vaše jedinečné a inspirativní příběhy! A samozřejmě přidáme i něco navíc. Příručka by měla vyjít na podzim 2016.

Je to kniha od nadšenců jako jsi ty, kteří běhají pro radost – tak jako ty.

Eda Kožušník měl ke sportu vždycky blízko, jezdil na kajaku, závodně hrál volejbal. Běhání pro něj představovalo nutné zlo. V létě 2009 dojel na kole z Prahy do Evropského parlamentu ve Štrasburku poté, co se v legraci zmínil v rozhovoru do novin.

Jeho zaměstnání mu záhy neumožňovalo smysluplnějšího sportování, a tak začal běhat. Dodnes mu běh přirostl k srdci. V létě 2013 se rozhodl oběhnout republiku – celkem 1 300 kilometrů za 43 dnů.

Eva Fryšarová se odmala věnovala volejbalu, dnes se ve chvílích volna baví jeho plážovou obdobou. Sportem číslo jedna je pro ni ovšem běh. Nejvíce si na něm užívá chvil s podobně naladěnými přáteli a výlety za závody nejen po Česku. K tomu má několikaleté zkušenosti jako novinářka, baví ji psát o sportu, a tak bylo nasnadě, že Edovi s jeho knižním běžeckým počinem pomůže.

Proč to děláme?

Běhání nás naplňuje. Chceme ukázat, že může naplňovat každého z vás.