7 tipů na září

Nově píšu o tom, co mě zaujalo, co jsem vyzkoušela, co doporučuju, co by vám nemělo utéct…

 

Puma v trikoloře

Tahle kolekce Pumy jako by odkazovala k výročí 100 let od vzniku Československa. Pro mě jednoznačně rozbití stereotypu neonových barev a trendy růžové a fialové nebo myškovské černé. V tomhle oblečení mě baví cvičit – ať už jógu nebo posilovat. Dobře padnoucí a slušivá podprsenka s patřičnou podporou (a vyjmutelnými košíčky) a legíny s vyšším pasem, které nikde netlačí, spíš se tváří jako druhá kůže.

LegínyPodprsenka

 

Sebeobrana pro běžkyně

Sedmdesát procent žen v případě napadení zkoprní. Přitom je dokázáno, že jakákoliv obrana snižuje riziko dokonání znásilnění i rozsah zranění zhruba o třetinu. Není ani tak důležité mít v zásobě celý arzenál technik sebeobrany, jako vyzařovat sebevědomí. A když už ke kontaktu s násilníkem dojde, spíš než na jeho rozkrok se zaměřte na oči a bradu. Pak udělejte to, co umíte a utíkejte!

Sebeobranu pro běžkyně jsem si vyzkoušela pro aktuální vydání magazínu Kondice, když jsem si povídala s instruktorem Moderní sebeobrany Pavlem Houdkem.

Právě na stánku!

 

Mixit nově teče

Oblíbený výrobce müsli a kaší, které si můžete sami namixovat, přišel v létě s novinkou – proteinovými drinky. A tak jsem ochutnala, přestože proteinovým nápojům příliš neholduju (můj článek o proteinech pro LN), nikdy mi extra nechutnaly a co jsem kdy ochutnala, přišly mi jako cukrová bomba. Mixit zatím nabízí 3 příchuti: banán a jahoda & banán, kde využívá svého rozmixovaného mrazem sušeného ovoce, a kakaa.

Za mě prima – občasné – rychlé doplnění energie po (náročnějším) tréninku. Výrobce doporučuje rozmíchat ve vodě, já kombinuji vodu s mlékem. Z příchutí u mě vede kakao a čistý banán. Nepiju to nicméně každý den a jen tak, ale prostě jednou za čas pro zpestření po sportu. I vzhledem k ceně 49 Kč / pytlík.

mixit.cz

 

Zázračný pytel

Podry miluje bramborovou kaši (a mě). Jenže vždycky přinesu domu nějaký brambory a co záhy nezpracuju, vyhodím. Teď jsem, zdá se, objevila na svůj problém řešení. Jmenuje se Zembag a přišli s ním borci z České zemědělské univerzity.

Jedná se o speciálně navržený třívrstvý designový pytel na brambory, který díky přírodním výtažkům z kmínové silice v minipytlíčku uvnitř zpomaluje klíčení brambor. A jako bonus nám celá spíž voní po kmínu.

zembag.cz

 

Inovativní podprsenka Reebok

Přizpůsobí se vašemu tělu i každému pohybu. Reebok představuje technologicky pokročilou sportovní podprsenku PureMove, která reaguje na intenzitu tréninku a poskytuje ženám individuální míru kontroly a podpory. Za vše může inovativní technologie Motion Sense. Ta vzniká speciálním ošetřením tkaniny materiálem STF (Sheer Thickening Fluid) – gelu podobná látka má tekutou formu, pokud je v klidu nebo se pohybuje pomalu. Při rychlém pohybu ovšem ztuhne. Díky tomu se tato textilní technologie adaptuje na tvar těla, jeho rychlost i směr pohybu, a nositelku tak ani během náročného tréninku nic neškrtí ani nestahuje. Naopak podprsenka poskytuje příjemnou a potřebnou podporu, přesně takovou, jakou daný sport právě vyžaduje.

Těším se, až ji budu mít příležitost vyzkoušet!

Pořídíš na reebok.cz

 

Tip na akci: Den s Kondicí

Kdy: neděle 16. září 2018
Den plný pohybu a zajímavých workshopů a přednášek na pražské náplavce, na lodi Reebok Experience Store. Coby redaktorka Kondice tam budu mít svůj program i já:

  • 11:15 – 12:00 Workshop: Specifika holčičího běhání
  • 12:00 – 13:00 Výběh 5 km se mnou a mojí kamarádkou a hlavně trenérkou Péťou Heřman
  • 14:15 – 15:00 Workshop: Běhání ve dvou
  • 15:00 – 16:00 Výběh 5 km se mnou a mojí kamarádkou a hlavně trenérkou Péťou Heřman

> Registrace na akci.

 

Tip na závod: Běžím s AVL

Kdy: neděle 23. září 2018
Malý závod s pohodovou atmosférou v Praze na Ladronce pod taktovkou Amatérské volejbalové ligy, jíž jsme byla pár let součástí a ráda na to vzpomínám. Ideální příprava na říjnovou RunTour tamtéž. Rodinný běh na 4,2 km a soutěžní desítka. Já běžím!

praha.bezimsavl.cz